Przekonania

5 czerwca, 2022by admin
Przekonania

Odpuszczanie, porzucanie, oduczanie

Refleksja nad tym co robię i dlaczego. Uświadomienie sobie nawykowych myśli i zachowań jest konieczne, aby je zmienić. Porzucenie tego co szkodzi lub trzyma w miejscu jest koniecznym krokiem.

Tworzenie własnej praktyki prowadzącej stopniowo do wewnętrznego spokoju pozostaje w bezpośrednim związku z odpuszczeniem sobie oraz innym. Oduczenie się myślenia życzeniowego, pozbycie się złudzeń, odpuszczenie napięcia, złości, gniewu, poczucia winy jest możliwe bez korzystania z zewnętrznych regulatorów. Odzyskanie spokoju jest możliwe także w trudnych sytuacjach, na które nie mamy wpływu. Podnoszenie się z porażek życiowych to główny kierunek dążenia do optymistycznej wersji życia.

Siłą życia jest energia adaptacyjna.